Dnes je utorok, 26.január 2021, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Skúška trpezlivosti

december 03, 2020 - 13:31
Po našej malebnej planéte kráča nespočetné množstvo rôznych osobností. Jedni ťa svojou prítomnosťou tešia a slúžia ako balzam na dušu, iní zas naopak zastávajú pozíciu duševnej cirkulárky.
Foto: 
shutterstock.com

Na začiatok dostaneš do vienka isté charakteristické črty, ktoré ťa budú definovať počas celého tvojho života. Neskôr sa na to začnú nabaľovať ďalšie a ďalšie. Pre lepšie pochopenie, vlastnosti respektíve nejaké rysy osobnosti máme už dávno zakódované, vrodené. Tie ostatné postupne získavame a nadobúdame plynutím rokov. Žiaľbohu sa medzi nami nájdu aj takí, ktorí ti dokážu maximálnym spôsobom rozhádzať čakry.

„Nikto učený z neba nespadol“ je fráza, ktorú by mali každému opakovať ako životnú mantru. Možno keby sa používala častejšie, aspoň tak primerane ako abeceda, ľudia by si konečne uvedomili, že nejestvuje žiaden tvor, ktorý by ich predurčil na status verejného mudrlanta. Pri takýchto prototypoch si prechádzaš doslova skúškou trpezlivosti.

262.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Ak si myslíš, že ťa trpezlivosti naučili rovesníci na detskom ihrisku kde si svojich subjektívnych 30 rokov čakal, kým na teba dôjde rad, aby si sa pred zotmením stihol prinajmenšom raz pohojdať, mýliš sa. Sú to práve tí, ktorí sa vmiesia do tvojich všedných dní až niekedy po presiahnutí prahu dospelosti a vieš prečo? Pretože by bolo zbytočné začať v období detstva, kedy si nič neberieš osobne, napokon, tri štvrtinu z tých mozog vymývajúcich poznámok by si ani nepochopil.

My ako všestranné tvory sa snažíme hľadať vo všetkom aj kúsok dobra. Keď už pre nič iné, tak aspoň pre vyššie blaho. To znamená, že aj keď sme vytočení pod obraz, naša trpezlivosť postúpila na vyšší level. 

- - Inzercia - -