Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nebudeš dosť dobrá, kým nie je pripravený

november 29, 2020 - 21:38
Zbytočné pletenice ohľadom vzťahov sú už bežnou súčasťou. Nepočujeme o nich prvý raz, a preto ani nie sme prekvapení. Situácie, v ktorých sme „vedení za nos“ si nemôžme dávať za vinu. Chyba totiž leží niekde úplne inde.
Foto: 
shutterstock.com

Ak sa ti niekedy stalo, že si sa zbližovala s nejakým chalanom, ktorý vyzeral, že to myslí úplne vážne, no ku koncu sa to škaredo zvrtlo, oznamujem ti, že nie si prvá a zďaleka ani posledná. Nie je to tým, že by si našiel krajšiu alebo lepšiu verziu. Tobôž si neopováž myslieť, že by si si ho nezaslúžila. On len skrátka nebol pripravený.

Hovorí sa, že ak ti niekto povie „jednoducho na vzťah ešte nie som pripravený“, tá malá chýbajúca časť v znení „konkrétne s tebou“ je zamlčaná. Avšak, neprikladala by som tejto povere moc vážnosti. Hoci možno pripustiť, že v istých prípadoch to skutočne platí, drvivá väčšina sa podobnej interpretácie netýka.

Môžeš postretávať množstvo mužov, ktorí v tebe vzbudia dojem zrelosti a rozvahy, no stále sa drž overenej taktiky „dôveruj, ale preveruj“. Začiatky sú totiž doslova charakterizované ako slepé obdobie. Po lopate povedané, vidíš iba to, čo chceš a na akékoľvek varovania zo strany tvojich najbližších reaguješ vzbrklo, pretože si myslíš, že ti to chcú celé pokaziť.

259.jpg

Foto: 
pexels.com

Je to presne tak ako vidíš vo filmoch, kedy ty ako divák oboznámený s oboma stranami vieš, že prostoreká Margaret si nepochybne oškrie svoje pekne plné pery, lebo zistí, že jej rozprávkový princ okolo rozprávky ani len neprešiel. Dokonca stojí na rozhraní žánrov a podobá sa skôr na hororový trhák.

Grom celej tejto myšlienky je, že muži občas sami nevedia, čo chcú. Vojdeš im do života ako náhly závan letného vzduchu, no rovnako ako leto, aj jeho presvedčenie má ohraničenú trvácnosť. Pokým si nebude maximálne istý sebou samým, bude pre teba predstavovať skôr príťaž než oporu. Zakaždým si na tebe nájde niečo nevyhovujúce, čo podľa neho musíš zmeniť alebo sa bude ospravedlňovať štýlom „každý odo mňa niečo chce a ja im to neviem dať“ či podobnými absurdnými obmenami, miesto toho, aby narovinu priznal, že to nezvláda. 

- - Inzercia - -