Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Menej je niekedy viac

november 12, 2020 - 13:54
„Menej je niekedy viac“ je fráza použiteľná prakticky na čokoľvek. Dá sa využiť napríklad v prípade make-upu, no tentokrát ho rozvinieme na poli priateľstva.
Foto: 
shutterstock.com

Priateľstvo je, ako všetci vieme, vzťah založený na vzájomnom súznení, pochopení a rešpekte. Nedávno sme si rozobrali isté súvislosti týkajúce sa práve kamarátstva. Zároveň sme vytýčili hranice toho, čo je a nie je v rámci neho akceptovateľné.

Dnešná konzumná doba nás doslova núti robiť rýchle rozhodnutia. Priam zo sekundy na sekundu. Miesto „štipky“ si vezmeš „za hrsť“ a prečo? Pre istotu. Presne tento princíp uplatňujeme aj v živote a priateľstvách. Časom sa však ukazuje, že kvalita víťazí nad kvantitou. Ak sa už dopracujeme sem, nastáva nové členenie a špecifikácia. Presmerujeme sa na konkrétne vzťahy a to, čo sme zredukovali na počte priateľov znásobujeme vo vnútornej stavbe tých, ktoré ostali.

jvjdhbs.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Na margo toho vznikajú situácie, v ktorých ľudia zbytočne veci komplikujú a vyhrocujú. Naozaj nie je tvojou povinnosťou byť „po ruke“ 24/7. Titul kamošky ešte neznamená, že si nútená všetok svoj voľný čas investovať do hocičoho, len nie do seba.

Súčasne môžeme vyvrátiť teóriu: Ak si nepíšete každý deň, váš vzťah stráca na hodnote. Prosím ťa, keď s niekým tráviš 90% života osobne, prečo by si hneď po odchode z jeho prítomnosti mala dvíhať telefón a písať. Čo také dôležité sa opýtaš? Ako sa má? Jednak ste to prebrali pred 12 hodinami a časový priestor medzi vaším rozhovorom a tvojím odchodom je príliš tesný na to, aby sa stihlo udiať niečo nové.

Nemaj prehnané nároky. Medzi veľamálo nájdeš to kúzelné medzištádium. Buď so svojimi priateľmi dosť často na to, aby ste sa vyrozprávali zo všetkého, čo vaše srdcia ťaží, ale zároveň primerane k tomu, aby nezaútočila ponorka. Vyhnete sa tak zbytočným zvadám a výmenám názorov, ktoré pri ponorke nastávajú na báze čohokoľvek. Naozaj je menej niekedy viac.

- - Inzercia - -