Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Niekedy je výhodnejšie nechať ho ísť

november 03, 2020 - 17:16
Je úplne bezpredmetné začínať akúkoľvek štatistiku, ktorou by sme rozpútali boj medzi ženským a mužským pokolením. Rozchody, nech už je zapríčinený čímkoľvek, sú vždy chybou oboch strán bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíme očistiť svoje svedomie.
Foto: 
pexels.com

Jedného slnečného rána príde tvoj rytier v žiarivej zbroji, aby tu bol len a len pre teba. Prežívate prvé spoločné mesiace plné motýľov v bruchu, nervozity, stresu z toho, čo by sme mali alebo nemali povedať, až sa dostaneme do bodu, kedy už svoje celistvé ja nemusíme obkladať pozlátkom. Ukážeme sa vo všetkej paráde.

Zotrváme spolu nejaký čas. Máme pocit, že toto je ten pravý a ostane to tak už navždy. Nepripúšťame si možnosť zlyhania ani akéhokoľvek naštrbenia dokonalosti nášho vzťahu. Lenže realita je vtipný autor, plný neočakávaných zvratov. Rozídeme sa. Čo nasleduje potom?

Plač, bolesť, zlomené srdce. Neustále otázky prečo sa to stalo a či sa to ešte nedalo zachrániť zapĺňajú drvivú väčšinu našich myšlienok. V tomto prípade nie je žiadna skratka alebo spôsob, ktorým by sme celý proces agónie urýchlili. Musíme ho prečkať, zamestnávať hlavu rôznymi vecami a postupne sa všetky rany začnú hojiť.

Nesnaž sa napravovať chyby minulosti. Je to ako lepiť rozbité sklo. Nech by to držalo pokope hocijako, stále je veľká pravdepodobnosť, že sa na ňom porežeš. Pre niečo to skončilo a ty sa musíš posunúť ďalej. Nedrž sa lana príliš dlho. Spáliš si ruky. Niekedy je skutočne výhodnejšie pustiť sa a nechať ho ísť.

- - Inzercia - -