Dnes je pondelok, 25.január 2021, meniny má: Gejza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hormonálna Jogová Terapia podľa Dinah Rodrigues

október 16, 2020 - 08:00
Počuli ste už o hormonálnej jogovej terapii? Sama sa jóge venujem už dlhé roky, tak som bola zvedavá či má spomínaná terapia naozaj také účinky, ako uvádza. Porozprávala nam o nej lektorka Mirka Migašová.
Foto: 

Čo si môžeme pod pojmom Hormonálna Jogová Terapia podľa Dinah Rodrigues predstaviť?

Je to prirodzená a holistická terapia založená na princípoch jogy, ktorá má za úlohu stimulovať a aktivovať vylučovanie ženských pohlavných hormónov, ktoré nám po určitom veku začínajú klesať. Je to dynamický štýl jogy, ktorý prináša rýchle výsledky, čo je veľmi motivujúce.

Komu najviac dokáže pomôcť?

HJT podľa Dinah Rodrigues bola vytvorená pre ženy, ktoré sa potýkali s vedľajšími symptómami menopauzy. Po dôkladnom skúmaní, ktoré je aj vedecky podložené, sa prišlo na mnoho ďalších problémov, s ktorými cvišenie HJT pomôže:
- predčasná menopauza a symptómy spojené s menopauzou (návaly tepla, osteopénia, osteoporóza, suchosť slizníc v urogenitálnej oblasti)
- polycystické vaječníky
nepravidelná menštruácia, strata menštruácie a ovulácie
-  pms
problémy s počatím, neplodnosť
-  emočná nerovnováha, depresie, výkyvy nálad
-  stres
-  zhoršenie pamäte, zabúdanie
-  nízke libido
-  inkontinencia
-  nespavosť
-  lámanie vlasov, nechtov, akné, suchá a tenká pokožka 
bolesti hlavy, kĺbov, migrény
-  problémy s váhou a zmeny rozloženia tuku v tele spôsobené nízkou hladinou hormónov
Kto by ju mal cvičiť?
Všetky ženy a dievčatá, ktoré sa potýkajú s hore uvedenými symptómami, ale aj ako prevencie už od veku, v priemere 35 rokov.

Ako dlho sa jej venuješ?

HJT som sa začala venovať 2 roky dozadu, keď som si pozvala do Trenčína lektorku na seminár. Cvičenie ma oslovilo a hlavne fungovalo. Osobne som mala problémy s výkyvmi nálad, pms, čo priamo súviselo aj s nízkym libidom. Hneď po seminári som pociťovala príliv energie a po pravidelnom cvičení som sa zbavila aj pms a všetkým, čo s tým súviselo.
Ako certifikovaná lektorka sa jogovej hormonálnej terapii venujem 1,5 roka a mám skúsenosti ako ženy po rokoch skúšania otehotnieť sa im to podarilo do pár týždňov od seminára a mnoho iných veľmi motivujúcich prípadov, keď zmizli symptómy menopauzy, upravila sa menštrácia alebo sa začal vypĺňať pigment pri vitiligu.

Jóga, to je nielen pozícia-asana, je to prepojenie medzi pozíciou a dychom, dychom a mysľou a mysľou a dušou. Je to spojenie medzi vonkajším a vnútorným.

- - Inzercia - -