Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako som si obľúbila priateľovho psa a čo s ním po rozchode

september 30, 2020 - 14:00
Rozchod s partnerom je často krát veľmi chúlostivá záležitosť, ktorou si už prešli mnohí z nás. Niekedy vám bývalý partner chýba ešte dlhý čas a niekedy zasa rýchlo pochopíte, že ste spravili správne rozhodnutie. Čo ale, ak bol súčasťou vášho vzťahu niekto tretí? Niekto, ku komu ste mali taktiež veľmi blízky citový vzťah a možno vám bude chýbať ešte viac ako váš partner.

Čitateľka Katka sa nám zverila so svojím príbehom:

Ako dieťa som vždy túžila mať doma psa, ale keďže pes do bytu nepatrí, tak mi to rodičia nikdy neumožnili. Na rozdiel od nich, priateľ o tom so mnou ako väčšinou nediskutoval. Raz večer doniesol neohlásene domov malú hnedú fenku z útulku. Bola som zhrozená. Nikdy pred tým som nemala zviera. Fenka stále behala a brechala. Občas niečo ocikala alebo rozhrýzla moju obľúbenú topánku. Prešiel však istý čas a ja už si neviem predstaviť deň bez toho, aby som sa pozrela do tých čistých úprimných očí.

Obľúbená fenka Dory

Pes nemá ego. Neuvedomuje si svoju „nedotknuteľnú“ existenciu ako ľudia, miesto toho sa riadi inštinktmi a citom. Nevie sa na vás hnevať, za to vám vie opätovať  lásku, súcití s vami a vždy vie keď ste smutní. Kamarát si nedávno kúpil psa od rozvádzajúceho sa páru, diplomatické riešenie situácie, v ktorej si okrem majetku nevedeli podeliť ani psa. Poznám páry, ktoré si spolu s deťmi berú do striedavej opatery aj domácich miláčikov. V mnohých prípadoch však spolu s partnerom opustíte aj jeho psa. Neviem, čo bude v mojom prípade. Viem len, že na ňu nikdy nezabudnem. 

- - Inzercia - -