Dnes je streda, 01.december 2021, meniny má: Edmund
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Joga pre deti s maminami

február 16, 2020 - 14:26
V poslednej dobe sa na nás valí odvšadiaľ. Je to kvôli tomu, že naozaj funguje. Jej benefity pocítime na tele aj na duchu a už sa jej nebudeme chcieť vzdať. Ukážme ju aj deťom.
Foto: 
pixabay.com

Joga pre deti všetkých vekových kategórií

 Deti sú prirodzene všímavé a všetko vnímajú veľmi intenzívne takže aj maminka ktorá sa snaží vydržať v pozícií stromu je pre nich veľká výzva a nepochybne aj zábava. Na nich aj najlepšie vidíme ako je nám prirodzený pohyb a aký pocit v nás vyvoláva. Čím viac energie vydáme tým viac dostaneme, preto niekedy na naše potomstvo hľadíme s úžasom.. Kde len tú energiu berie? 

Jogové štúdia ponúkajú aj hodiny pre deti od 3 – 6 rokov či 7-11 rokov. „Joga pre staršie deti je stále sranda. Veľa sa smejeme, tancujeme, skáčeme, ale deti v tejto skupine už milujú výzvy. Každý chce urobiť daný cvik čo najlepšie, čo najrýchlejšie a samozrejme za to čaká uznanie. Je to začiatok citlivého obdobia keď sa deti začínajú porovnávať a preto je dôležité hovoriť o tom, že každý z nás je originál a treba rešpektovať svoju jedinečnosť. Na hodinách stále kladieme dôraz na správne držanie tela a dýchanie. Veľa sa pracuje s hudbou a predstavivosťou. Zameriavame sa na koordináciu a rovnováhu, silu a vytrvalosť, ale aj na uvoľnenie. Cvičíme zostavy, ako pozdrav slnka, ľudská mandala, párové cviky. Deti sa učia spolupráci pri skupinových cvikoch. Dávajú pozor jeden na druhého pri jogovej akrobacii a učia sa rešpektovať svoje pocity. Učíme sa uvedomiť si reakcie svojho tela. Ktoré pozície nás robia silnými, či flexibilnými, alebo šťastnými a pokojnými.  Súčasťou každej hodiny sú dychové cvičenia a umenie relaxácie“ objasňuje inštruktorka z jogoveho štúdia pre deti. 

Benefity jogy

Joga je príjemne strávený čas samej so sebou, pokúša sa učiť nás vážiť si prítomnosť  a všetky dary ktoré máme, ale pod návalom povinností na nich niekedy zabúdame. Buduje v nás silu byť prívetivá bez toho, že by sme sa do toho silili a to je na matkách to najcennejšie. Objavovať radosť so svojimi deťmi, tešiť sa z každého momentu, cítiť vďačnosť a stíšiť sa. Deti sa radi pridajú.

Namasté

  

- - Inzercia - -